Σύμφωνα με πληροφορίες της Real Life και της Ναταλίας Ανδρικοπούλου, η διαδικασία αναζήτησης νέας κωμικής σειράς συνεχίζεται στη δημόσια τηλεόραση και κατατίθενται συνεχώς νέες προτάσεις.
Σύμφωνα με το αντίστοιχο ρεπορτάζ, μια νέα πρόταση που φέρεται να εξετάζεται σοβαρά από τους ιθύνοντες της ΕΡΤ είναι το "Φαρμακείο", μία σειρά sitcoμ με επεισόδια διάρκειας 30-35 λεπτών, η οποία βασίζεται σε ξένο φορμάτ και εκτυλίσσεται σε μια γειτονιά με επίκεντρο το φαρμακείο, όπου συναντιούνται όλοι οι περίοικοι.
Στο ίδιο ρεπορτάζ τονίζεται πως δεν έχουν ληφθεί οριστικές αποφάσεις για το β’ μισό της σεζόν, ενώ ανοιχτό είναι και το ενδεχόμενο να εγκριθεί δεύτερος κύκλος για την κωμική σειρά "Στα σύρματα".
Ωραιο ακουγεται. Μπορεί να πάει καλά αναλόγως με την εκτέλεση. Ηθοποιους ονοματα θα βαλουν σιγουρα γιατι αυτο κανει η ΕΡΤ οποτε μπορει και να αρχισει να πιανει 4αρια μ αυτή τη σειρά. Σιγουρα καλυτερα απ τις αλλες σειρες της, εκτος της παραλίας που πατωνουν
ΑπάντησηΔιαγραφήΗ πρωτότυπη σειρά είναι το "Farmacia de la guardia" που προβλήθηκε στα μέσα της δεκαετίας του 90 πάλι στην ΕΡΤ
Διαγραφή